Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pożyczka kto płaci pcc

temat wybrany: pożyczka kto płaci pcc

Pożyczka – kto płaci PCC?

PCC, czyli podatek od czynności cywilnoprawnych, to podatek, który jest pobierany przy każdej czynności, która ma charakter cywilnoprawny. Dotyczy to także pożyczek, które są udzielane na podstawie umów cywilnoprawnych. W związku z tym, gdy udzielamy pożyczki, musimy pamiętać, że zobowiązani jesteśmy do zapłacenia podatku PCC.

Podatek PCC wynosi 2% wartości udzielonej pożyczki. Należy jednak pamiętać, że kwota ta jest ograniczona odpowiednimi przepisami prawa. Oznacza to, że gdy wartość udzielonej pożyczki jest mniejsza niż określona kwota, to podatek PCC nie będzie pobierany. W przypadku pożyczek udzielanych między osobami fizycznymi, kwota ta wynosi 9 637 zł.

Jeśli chodzi o kwestię płacenia podatku PCC, to zazwyczaj jest to zadanie pożyczkobiorcy. Oznacza to, że to on jest zobowiązany do dokonania odpisu podatku od wartości pożyczki. Jednak warto pamiętać, że w przypadku gdy pożyczkobiorca nie jest w stanie zapłacić podatku PCC, to zadanie to może zostać przekazane na pożyczkodawcę.

Warto również zaznaczyć, że pożyczka może być udzielona w formie bezgotówkowej. W takim przypadku, podatek PCC musi zostać odprowadzony w terminie 14 dni od daty jej udzielenia.

Podsumowując, udzielając pożyczki, należy pamiętać o zobowiązaniu do zapłacenia podatku PCC. Choć zazwyczaj jest to zadanie pożyczkobiorcy, warto być przygotowanym na ewentualność, że zadanie to może zostać przekazane na pożyczkodawcę. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kłopotów związanych z niezapłaceniem podatku.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x