Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

jak wypełnić pcc-3 pożyczka od rodziny

temat wybrany: jak wypełnić pcc-3 pożyczka od rodziny

Wypełnianie formularza PCC-3 w przypadku pożyczki od rodziny może wydawać się skomplikowane, jednak z odpowiednią wiedzą i krok po kroku, ten proces będzie łatwy i zrozumiały.

Po pierwsze, należy pobrać formularz PCC-3 ze strony internetowej Ministerstwa Finansów lub odebrać go osobiście w urzędzie skarbowym.

Po drugie, trzeba dokładnie wypełnić dane osobowe pożyczkobiorcy oraz pożyczkodawcy. W przypadku pożyczki od rodziny należy podać imię i nazwisko pożyczkodawcy, PESEL, adres zamieszkania oraz numer dowodu osobistego. W rubryce „typ czynności” należy zaznaczyć odpowiednią pozycję, czyli „umowa pożyczki”.

Po trzecie, należy wpisać kwotę pożyczki, datę zawarcia umowy oraz okres spłaty pożyczki. Jeżeli pożyczka ma być spłacana w ratach, należy podać terminy zapłat oraz wysokość rat.

Po czwarte, należy podać datę przekazania pożyczki oraz sposób, w jaki została przekazana (np. przelewem na konto).

Po piąte, w kolumnie „stawka podatku” należy wpisać 0%, ponieważ w przypadku pożyczki od rodziny nie ma podatku.

Po szóste, należy podpisać i złożyć formularz w urzędzie skarbowym w terminie 14 dni od zawarcia umowy.

Wypełnienie formularza PCC-3 w przypadku pożyczki od rodziny jest prostym procesem, który wymaga jedynie dokładnego i precyzyjnego wypełnienia danych osobowych, kwoty pożyczki oraz terminu spłaty. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy kogoś, kto już wypełniał ten formularz lub zwrócić się do urzędu skarbowego.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x