Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pożyczka jak wypełnić pcc

temat wybrany: pożyczka jak wypełnić pcc

Jeśli zdecydowaliśmy się na wzięcie pożyczki od osoby prywatnej, to musimy pamiętać o wypełnieniu odpowiedniego dokumentu, jakim jest PCC – czyli podatek od czynności cywilnoprawnych. Wypełnienie tego dokumentu może wydawać się trudne, dlatego przedstawimy tu krótki poradnik, który krok po kroku wyjaśni, jak wypełnić PCC.

Krok 1: Otworzenie dokumentu

Pierwszym krokiem jest otwarcie dokumentu PCC. W tym celu możemy skorzystać z programów edytorskich, takich jak Microsoft Office lub LibreOffice. Plik PCC zazwyczaj jest plikiem w formacie PDF, dlatego należy upewnić się, czy mamy odpowiedni program, którym będziemy mogli otworzyć i edytować plik.

Krok 2: Uzupełnienie danych pożyczkodawcy

W pierwszej części dokumentu należy wpisać informacje dotyczące pożyczkodawcy. Należy wpisać imię, nazwisko, PESEL, NIP oraz adres zamieszkania pożyczkodawcy. Warto również wpisać datę i numer umowy pożyczki, a także jej wartość.

Krok 3: Uzupełnienie danych pożyczkobiorcy

W drugiej części dokumentu należy wpisać dane pożyczkobiorcy. Należy podać imię, nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania pożyczkobiorcy.

Krok 4: Obliczenie podatku

W trzeciej części dokumentu należy obliczyć podatek, który wynosi 2% wartości pożyczki. Wartość podatku należy wpisać w odpowiednie miejsce.

Krok 5: Podpisanie dokumentu

Ostatnim krokiem jest podpisanie dokumentu przez pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę. Należy podpisać dokument w obecności świadka, który również podpisze dokument.

Wypełnienie dokumentu PCC może wydawać się skomplikowane, jednak po wykonaniu kilku kroków staje się to prostym zadaniem. Warto pamiętać, że wypełnienie dokumentu PCC jest obowiązkiem prawnym, który należy spełnić po wzięciu pożyczki od osoby prywatnej.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x