Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kto płaci pcc pożyczka

temat wybrany: kto płaci pcc pożyczka

Kto płaci PCC pożyczka?

PCC, czyli podatek od czynności cywilnoprawnych, to jeden z podatków, który musi zostać zapłacony w przypadku zawierania umowy pożyczki. Warto wiedzieć, kto ponosi koszty tego podatku, aby uniknąć nieporozumień i zapłacić odpowiednią kwotę.

Przede wszystkim, warto pamiętać, że PCC pożyczka jest obowiązkowy i wynosi 2% wartości udzielonej pożyczki. Koszty podatku ponosi zwykle osoba, która udziela pożyczki, czyli pożyczkodawca. Należy jednak pamiętać, że w przypadku umów pożyczki firmowej, PCC pożyczka obowiązuje także pożyczkobiorcę.

W sytuacji, gdy pożyczkodawcą jest osoba prywatna, to zgodnie z przepisami prawa, to ona ponosi koszty podatku PCC pożyczka. W przypadku, gdy pożyczkodawcą jest instytucja finansowa lub firma, to zazwyczaj to pożyczkobiorca pokrywa koszty podatku.

Warto również pamiętać, że w przypadku, gdy umowa pożyczki nie została zawarta na piśmie, to PCC pożyczka nie będzie wymagany. Jest to jednak sytuacja rzadka, ponieważ umowa pożyczki zazwyczaj jest zawierana na piśmie.

Podsumowując, kto płaci PCC pożyczka zależy od sytuacji i rodzaju umowy. Zazwyczaj koszty podatku ponosi pożyczkodawca, szczególnie w przypadku gdy jest to osoba prywatna. W przypadku umów pożyczki firmowej, koszty mogą być ponoszone przez pożyczkobiorcę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku braku umowy na piśmie, koszty podatku PCC nie będą wymagane.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x