Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kredyt samochodowy kto jest właścicielem

temat wybrany: kredyt samochodowy kto jest właścicielem

Kredyt samochodowy to popularna forma finansowania zakupu auta. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, kto jest właścicielem pojazdu, kiedy spłaca się kredyt. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od formy kredytowania.

W przypadku kredytu gotówkowego, który jest przeznaczony na zakup samochodu, kupujący zostaje właścicielem pojazdu od momentu jego zakupu. Bank udziela mu pieniędzy na pokrycie kosztów, a samochód staje się jego własnością. Klient spłaca raty kredytu, ale nie wpływa to na zmianę właściciela pojazdu.

W przypadku leasingu samochodowego, sytuacja wygląda nieco inaczej. W tym przypadku, bank lub firma leasingowa jest właścicielem pojazdu, a klient ma jedynie prawo do korzystania z auta przez określony czas i w określony sposób. W momencie spłacenia wszystkich rat leasingowych, klient może wykupić samochód na własność.

Często jednak spotyka się sytuacje, w których kredytobiorca jest zarówno właścicielem samochodu, jak i dłużnikiem banku. W takim przypadku, bank ma prawo do zabezpieczenia swoich interesów poprzez wpis w księdze wieczystej pojazdu jako przedmiotu zastawu. W momencie spłaty całego kredytu, wpis ten zostaje usunięty, a samochód staje się wyłączną własnością klienta.

Podsumowując, kto jest właścicielem samochodu w przypadku kredytu zależy od formy finansowania zakupu. W przypadku kredytu gotówkowego, klient staje się właścicielem pojazdu od momentu jego zakupu, natomiast w przypadku leasingu samochodowego, właścicielem jest bank lub firma leasingowa. W obu przypadkach bank ma prawo do zabezpieczenia swoich interesów poprzez wpis w księdze wieczystej pojazdu jako przedmiotu zastawu.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x