Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pożyczka jakie pcc

temat wybrany: pożyczka jakie pcc

Pożyczka – jakie są związane z nią koszty?

Zaciągając pożyczkę, musimy pamiętać, że poza kwotą, którą będziemy musieli spłacić, wiążą się z nią również dodatkowe koszty. Jednym z nich jest podatek od czynności cywilnoprawnych, czyli popularne PCC.

PCC to podatek, który pobierany jest za dokonanie pewnych czynności prawnych, w tym również za zawarcie umowy pożyczki. Jego wysokość zależy od rodzaju pożyczki, a także od jej wartości. W przypadku pożyczki udzielanej przez podmiot inny niż bank, PCC wynosi 2% wartości pożyczki. W przypadku pożyczki udzielanej przez bank, PCC wynosi tylko 0,5% wartości pożyczki.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku spłacania pożyczki w ratach, PCC pobierane jest tylko od pierwszej raty. Oznacza to, że jeśli pożyczkę spłacamy w ciągu kilku miesięcy, to PCC pobierane jest tylko raz, od pierwszej spłacanej raty.

Co zrobić, żeby nie przepłacić?

Aby uniknąć przepłacania za PCC, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej warunki i porównać oferty różnych instytucji finansowych. Po drugie, warto zastanowić się nad tym, czy pożyczka faktycznie jest nam potrzebna, czy też może jest to jedynie chwilowa potrzeba, którą można załatwić innymi sposobami. Po trzecie, warto zwrócić uwagę na okres spłaty pożyczki – im krótszy okres, tym mniejsze koszty.

Podsumowując, pożyczka to poza kwotą do spłaty, wiążące się z nią koszty, w tym PCC. Aby uniknąć przepłacania, należy dokładnie przeczytać umowę, porównać oferty oraz zastanowić się, czy pożyczka jest faktycznie nam potrzebna.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x