Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pożyczka jaki podatek

temat wybrany: pożyczka jaki podatek

Pożyczka to jedna z najczęściej wybieranych opcji finansowych przez osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki na różnego rodzaju wydatki. Jednym z ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, jest podatek, który trzeba zapłacić od otrzymanej pożyczki. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jaki podatek należy uiścić od pożyczki.

Podatek od pożyczki zależy od rodzaju pożyczki oraz od tego, czy jest to pożyczka między osobami prywatnymi, czy też między firmą a osobą fizyczną. W przypadku pożyczki prywatnej, czyli takiej, która zostaje udzielona przez osobę prywatną, podatek wynosi 2% od wartości pożyczki, ale nie mniej niż 2 tys. złotych. W sytuacji, gdy pożyczkodawca nie jest osobą prywatną, a np. firmą, to podatek wynosi 19% od wartości pożyczki.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku pożyczek udzielanych przez banki, podatek jest już wliczony w koszty pożyczki, więc nie musimy się martwić o dodatkowe opłaty.

Istnieją jednak pewne wyjątki od podatku od pożyczki. W przypadku pożyczek udzielanych przez członków rodziny (np. między rodzicami a dziećmi), nie trzeba uiścić żadnego podatku. Podobna sytuacja ma miejsce przy pożyczkach udzielanych przez małżonków.

Podsumowując, pożyczki to jedna z najczęściej wybieranych opcji finansowych, ale trzeba pamiętać o podatku, który trzeba zapłacić od otrzymanej pożyczki. Warto więc dokładnie przeanalizować, jakie opcje finansowe są dla nas dostępne i wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x