Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pozyczka ile podatku

temat wybrany: pozyczka ile podatku

Planując wzięcie pożyczki warto zastanowić się, ile podatku będziemy musieli zapłacić od pożyczki. W Polsce podatek od pożyczki jest pobierany tylko w przypadku, gdy pożyczka jest udzielana przez osoby fizyczne, a kwota przekracza 9 637 zł. Wtedy należy uiścić podatek dochodowy od otrzymanej kwoty.

Podatek od pożyczki wynosi 19% i jest pobierany przez Urząd Skarbowy w trzech równych ratach, w ciągu trzech lat. Oznacza to, że jeśli wzięliśmy pożyczkę w kwocie 20 000 zł, to od kwoty przekraczającej 9 637 zł zostanie pobrany podatek w wysokości 19%, czyli 2 872,03 zł. Podatek ten zostanie rozłożony na trzy lata, czyli rocznie będziemy musieli zapłacić ok. 957,34 zł.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli pożyczka zostanie spłacona przed upływem trzech lat, to pozostała część podatku nie musi zostać zapłacona. W przypadku pożyczek udzielanych przez instytucje finansowe, podatek od pożyczki nie jest pobierany, gdyż firmy te są zobowiązane do odprowadzenia podatku w imieniu swoich klientów.

Przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki warto dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe i porównać oferty różnych instytucji finansowych, aby wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Należy również pamiętać o sumie, która przekracza kwotę wolną od podatku, w celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek podczas rozliczenia podatkowego.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x