Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

pożyczka dla córki jaki podatek

temat wybrany: pożyczka dla córki jaki podatek

Jeśli planujemy udzielenie pożyczki naszej córce, warto dowiedzieć się, jakie podatki będą z nią związane. Przede wszystkim musimy pamiętać, że pożyczka to umowa zobowiązująca, a nie darowizna. Oznacza to, że córka będzie zobowiązana do spłaty pożyczki wraz z należnymi odsetkami.

Jeśli chodzi o podatki, to udzielając pożyczki, nie musimy płacić podatku od darowizny. Jednak w momencie, kiedy córka będzie spłacać pożyczkę, będzie musiała odprowadzić podatek od odsetek. Wysokość tego podatku zależy od stawki podatku od dochodów osób fizycznych.

Jeśli pożyczka zostanie udzielona na cele mieszkalne lub remontowe, dochody z odsetek będą zwolnione z podatku do wysokości 2 tysięcy złotych rocznie. W przypadku, gdy pożyczka będzie wykorzystana na cele inwestycyjne lub konsumpcyjne, dochody z odsetek będą opodatkowane w pełnej wysokości.

Warto pamiętać, że pożyczka powinna być udzielona w formie pisemnej umowy. W umowie powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje, takie jak wysokość pożyczki, okres spłaty, wysokość odsetek i sposób ich naliczania.

Podsumowując, udzielając pożyczki naszej córce, nie musimy płacić podatku od darowizny. Jednak córka będzie musiała odprowadzić podatek od odsetek, w zależności od celu, na który zostanie przeznaczona pożyczka. Warto pamiętać o sporządzeniu pisemnej umowy pożyczki, która będzie stanowiła zabezpieczenie dla obu stron.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x