Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kto dostanie kredyt hipoteczny

temat wybrany: kto dostanie kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Zanim jednak podejmiesz decyzję o jego zaciągnięciu, warto zastanowić się, kto może go dostać i co wpływa na pozytywną decyzję banku.

Przede wszystkim, aby dostać kredyt hipoteczny, potrzebujesz stałego i pewnego źródła dochodu. Banki z reguły wymagają, aby Twoje dochody były na tyle wysokie, żeby po odliczeniu kosztów utrzymania, były wystarczające do spłaty rat kredytu. Dlatego też, im wyższe Twoje zarobki, tym większe szanse na pozytywną decyzję banku.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest zdolność kredytowa. Banki obliczają ją na podstawie sumy Twoich dochodów oraz innych zobowiązań finansowych, takich jak chociażby rata innego kredytu czy karty kredytowej. Im niższa Twoja zdolność kredytowa, tym mniejsze szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Warto również pamiętać, że banki dokładnie analizują Twoją historię kredytową. Im dłuższy i bardziej bezproblemowy masz w niej zapis, tym większe szanse na pozytywną decyzję banku. Dlatego też, zanim zaczniesz myśleć o kredycie hipotecznym, warto zadbać o swoją historię kredytową.

Na decyzję banku wpływa również wysokość wkładu własnego. Im wyższy wkład, tym mniejsze ryzyko dla banku, a co za tym idzie – większe szanse na otrzymanie kredytu. W tym przypadku warto zadbać o to, aby wkład własny wynosił co najmniej 10-20% wartości nieruchomości.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wiek. Banki z reguły udzielają kredytów hipotecznych osobom w wieku od 18 do 65 lat. Im jesteś bliżej górnego limitu wiekowego, tym mniejsze szanse na pozytywną decyzję banku.

Podsumowując, aby dostać kredyt hipoteczny, potrzebujesz stałego i pewnego źródła dochodu, wysokiej zdolności kredytowej, pozytywnej historii kredytowej, wysokiego wkładu własnego oraz wieku zgodnego z wymaganiami banku. Jednakże, każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, dlatego warto skonsultować swoją sytuację z doradcą finansowym przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x