Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kto dostaje kredyt hipoteczny

temat wybrany: kto dostaje kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmujemy w życiu. To zobowiązanie na wiele lat, ale jednocześnie inwestycja w naszą przyszłość. Jednakże, nie każdy otrzyma kredyt hipoteczny. Kto ma szansę na jego uzyskanie?

Stabilne źródło dochodu

Banki sprawdzają, czy bankowy kredytobiorca posiada stabilne źródło dochodu. Wymagają zazwyczaj okresu zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy. Istotne jest również, aby dochód przekraczał wydatki. Firma kredytowa musi mieć pewność, że jej klienci będą regularnie spłacać raty.

Historia kredytowa

Jeśli kredytobiorca wcześniej nie miał żadnych kredytów, może być to oznaka dla banku, że nie jest zbytnio odpowiedzialny finansowo. Dlatego lepiej mieć pozytywną historię kredytową. Częste i terminowe spłacanie rat innych pożyczek jest dobrym sygnałem dla banku.

Wiek

Wiekiem kredytobiorcy jest również istotne, ponieważ banki udzielają kredytów na określone lata. Zazwyczaj jest to wiek 25-65 lat. W przypadku osób starszych, banki udzielają kredytów, ale na niższe kwoty i na krótszy okres czasu.

Wysokość wkładu własnego

Wkład własny, czyli suma, jaką kredytobiorca musi wpłacić na własne konto bankowe przed uzyskaniem kredytu, jest ważnym czynnikiem. Wysokość wkładu w zależności od banku wynosi zazwyczaj od 10% do 30% wartości nieruchomości.

Stan zdrowia

Stan zdrowia jest ważnym czynnikiem dla banków, ponieważ zdrowie kredytobiorcy wpływa na zdolność do pracy. W przypadku choroby, banki zwykle wymagają od kredytobiorcy ubezpieczenia kredytu na wypadek śmierci lub niezdolności do pracy.

Podsumowanie

Aby dostać kredyt hipoteczny, trzeba spełniać pewne wymagania banków. Stabilne źródło dochodu, pozytywna historia kredytowa, wiek, wysokość wkładu własnego i stan zdrowia są kluczowe. Warto przygotować się do rozmowy z bankiem, aby uzyskać najlepsze warunki kredytu hipotecznego.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x