Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kredyt którego nie brałem

temat wybrany: kredyt którego nie brałem

Kredyt, którego nie brałem – co robić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z różnych form finansowania, w tym z kredytów. Niestety, zdarza się, że na nasze nazwisko zostaje wzięty kredyt, którego nie braliśmy. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Przede wszystkim należy zebrać wszelkie dokumenty, które potwierdzą, że nie podpisywaliśmy umowy o kredyt. Może to być np. zaświadczenie z pracy, z którego wynika, że w momencie zawarcia umowy byliśmy w pracy, a nie w banku. Innym ważnym dokumentem może być dowód osobisty – na jego podstawie banki weryfikują tożsamość klienta.

Następnie trzeba skontaktować się z bankiem, który udzielił kredytu. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub mailowo. Warto przed rozmową przygotować sobie listę pytań i wątpliwości, które chcemy wyjaśnić. Podczas rozmowy trzeba być spokojnym i uprzejmym, ale jednocześnie stanowczym. Bank musi udowodnić, że to my zaciągnęliśmy kredyt, a nie odwrotnie.

Jeśli bank nie wykaże, że to my jesteśmy zobowiązani do spłaty kredytu, należy wystąpić do organów ścigania. W tym celu najlepiej udać się na policję i złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Warto jednak pamiętać, żeby nie czekać zbyt długo z reakcją. Im szybciej podejmiemy działania, tym większe szanse na wyjaśnienie sprawy i uniknięcie niepotrzebnych problemów.

Podsumowując, kredyt, którego nie braliśmy to poważna sprawa i wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Warto pozyskać dokumenty potwierdzające nasze nieobecności w banku, skontaktować się z bankiem i w razie potrzeby zgłosić sprawę na policję. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych opłat i kłopotów związanych z niewłaściwą spłatą kredytu.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x