Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

kiedy pcc od pożyczki

temat wybrany: kiedy pcc od pożyczki

Podatek od czynności cywilnoprawnych, zwany popularnie PCC, to podatek, który w Polsce obowiązuje od wielu lat. Kiedy pojawia się potrzeba zapłacenia PCC i jakie są jego stawki?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że PCC dotyczy różnych czynności cywilnoprawnych, w tym także pożyczek. Konkretnie, PCC musi zostać zapłacony w przypadku pożyczek między osobami prywatnymi, których wartość przekracza 9 637 złotych. Stawka podatku wynosi 2% od wartości pożyczki.

Warto także zaznaczyć, że PCC nie dotyczy pożyczek między najbliższymi członkami rodziny, czyli między małżonkami, rodzicami a dziećmi czy rodzeństwem. W takim przypadku PCC nie jest wymagane.

Kiedy należy zapłacić PCC za pożyczkę? Podatek ten musi zostać wpłacony w ciągu 14 dni od zawarcia umowy pożyczki. W przypadku niezapłacenia PCC występuje ryzyko nałożenia na pożyczkobiorcę kary finansowej.

Jak obliczyć wartość PCC od pożyczki? W tym celu należy pomnożyć wartość pożyczki przez stawkę podatku, czyli 2%. Na przykład, dla pożyczki o wartości 20 000 złotych należy zapłacić PCC w wysokości 400 złotych.

Podsumowując, PCC od pożyczki jest wymagane w przypadku, gdy wartość pożyczki przekracza 9 637 złotych. Podatek ten musi zostać wpłacony w ciągu 14 dni od zawarcia umowy pożyczki, a jego stawka wynosi 2%. W przypadku niezapłacenia PCC grozi nałożenie kary finansowej.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x