Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

jaki procent polaków ma kredyt

temat wybrany: jaki procent polaków ma kredyt

Polacy coraz chętniej sięgają po kredyty, aby sfinansować swoje marzenia i cele życiowe. W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z kredytów mieszkaniowych, samochodowych czy konsolidacyjnych. Jednak jak wygląda sytuacja z poziomem zadłużenia społeczeństwa w Polsce? Jaki procent Polaków ma kredyt?

Według danych Narodowego Banku Polskiego, na koniec 2020 roku liczba kredytobiorców wynosiła ponad 11 milionów, co stanowi około 30% populacji Polski. Tym samym, można stwierdzić, że zdecydowana większość społeczeństwa nie posiada kredytów.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że znaczna część kredytobiorców to osoby, które zaciągnęły pożyczki konsumpcyjne, czyli na cele niezwiązane z inwestycją w nieruchomości czy samochód. Według badań przeprowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej, w 2020 roku 40% nowych zobowiązań finansowych w Polsce stanowiły pożyczki konsumpcyjne.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z kredytów wiąże się z koniecznością spłacania zobowiązań w określonym czasie, co często stanowi duże wyzwanie dla wielu osób. Dlatego przed zaciągnięciem kredytu warto dokładnie rozważyć swoją sytuację finansową oraz możliwości spłaty zobowiązania. Warto również porównać oferty różnych instytucji finansowych oraz zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania kredytu.

Podsumowując, około 30% Polaków posiada kredyt, a najwięcej zobowiązań finansowych to pożyczki konsumpcyjne. Przed zaciągnięciem kredytu warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz porównać oferty różnych instytucji finansowych.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x