Wyślij SMS

o treści WNIOSEK na 7257 (2,46 zł za sms)

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

pn - pt: 9:00 - 17:00

Biuro otwarte

Tel: 70 840 80 45
Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

czemu ludzie brali kredyty we frankach

temat wybrany: czemu ludzie brali kredyty we frankach

Wiele osób w Polsce zdecydowało się na wzięcie kredytów we frankach szwajcarskich w latach 2000-2010, ponieważ były one wtedy bardzo atrakcyjne pod względem kosztów. W tamtym okresie wartość franka była stosunkowo stabilna, a jego kurs w stosunku do złotówki był korzystny. Wiele banków oferowało też kredyty we frankach z dużo niższymi oprocentowaniami niż kredyty w złotych.

Wzięcie kredytu we frankach dawało wówczas wiele korzyści, m.in. niższe raty i mniejsze obciążenie budżetu domowego. Ludzie zaczynali inwestować w swoje mieszkania, kupowali nowe samochody, a nawet wyjeżdżali na wakacje. Jednak okazało się, że ta decyzja była bardzo ryzykowna.

W 2010 r. kurs franka zaczął gwałtownie wzrastać, co spowodowało, że rata kredytu znacznie się zwiększyła. W ciągu zaledwie kilku lat spłata kredytu we frankach stała się dla wielu ludzi niemożliwa. Zadłużenie rosło, a mieszkańcy Polski zaczęli popadać w coraz większe problemy finansowe.

W 2014 r. Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, że umowy kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego są niezgodne z prawem. Ta decyzja otworzyła drogę do składania przez klientów banków pozwów o unieważnienie umowy kredytowej lub o przywrócenie dobrych warunków kredytowania.

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, zawsze warto dokładnie przeanalizować ryzyko oraz skonsultować się z ekspertami. Warto także pamiętać, że korzystne warunki kredytowe to nie wszystko – warto mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w przyszłości.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak zrobić szpagat w 15 minut

temat wybrany: jak zrobić szpagat w 15 minut Zanim przystąpisz do ćwiczeń, pamiętaj, że wykonanie szpagatu wymaga czasu, wysiłku i regularnych treningów. Jednak jeśli chcesz

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x